ДП МВС України Інформ-Ресурси
ДП МВС України Інформ-Ресурси

м.Київ, Військовий проїзд, 8

Спеціальні майданчики для зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів

Західна міжрегіональна філія

43025, м. Луцьк, вул. Винниченка, 11

Східна міжрегіональна філія

49000, м. Дніпро, вул. Червона, 20А

Західна міжрегіональна філія

88000, м. Ужгород, вул. Ф.Ракоци, 13А

Південна міжрегіональна філія

69000, м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 96

Західна міжрегіональна філія

76018, м. Івано-Франківськ, вул. Коновальця, 42б

Центральна міжрегіональна філія

25030, м. Кропивницький, проїзд Тінистий, 3 

Східна міжрегіональна філія

93400, м. Сєверодонецьк, вул. Партизанська, 12

Південна міжрегіональна філія

73000, м. Херсон, вул. Кірова, 4

Західна міжрегіональна філія

33010, м. Рівне, вул. Поповича, 35

Східна міжрегіональна філія

40000, м. Суми, вул. Герасима Кондратьєва, 23

Західна міжрегіональна філія

46001, м. Тернопіль, вул. Валова, 11

Західна міжрегіональна філія

29000, м. Хмельницький, пров. Коцюбинського, 33

Центральна міжрегіональна філія

18023, м. Черкаси, вул. Благовісна, 144/1

Західна міжрегіональна філія

58002, м. Чернівці, вул. Котляревського, 13

Центральна міжрегіональна філія

14006, м. Чернігів, вул. Шевченка, 13

 

Діяльність ДП МВС України «Інформ-Ресурси» по зберіганню тимчасово затриманих транспортних засобів регулюється Постановою Кабінету міністрів України № 1102 від 17 грудня 2008 року (із змінами та доповненнями), якою затверджено «Порядок тимчасового затримання і зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках».
 
У пункті 2 Постанови зазначено, що територіальним органам Національної поліції дозволяється для доставляння та зберігання тимчасово затриманих транспортних засобів укладати договори з державними підприємствами, які належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ або Національної поліції.
 
Пунктом 2 Порядку тимчасового затримання і зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках передбачено, що тимчасове затримання транспортного засобу поліцейським проводиться у випадках, передбачених статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, зокрема у разі, коли неможливо усунути причину затримання на місці виявлення адміністративного правопорушення, і передбачає примусове припинення використання такого транспортного засобу шляхом його блокування за допомогою технічних пристроїв або доставлення на спеціальний майданчик чи стоянку, якщо транспортний засіб створює значні перешкоди дорожньому руху.
 
У статті 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення наведені такі підстави тимчасового затримання транспортних засобів:
 • Ст. 121:
  ч. 1 – керування водієм транспортним засобом, що має несправності системи гальмового або рульового керування, тягово-зчіпного пристрою, зовнішніх світлових приладів (темної пори доби) чи інші технічні несправності, з якими відповідно до встановлених правил експлуатація його забороняється, або переобладнаний з порушенням відповідних правил, норм і стандартів;
  ч. 2 – керування водієм транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації;
  ч. 3 – керування водієм транспортним засобом, що підлягає обов'язковому технічному контролю, але своєчасно його не пройшов;
  ч. 4 – повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частинами першою - третьою цієї статті;
  ч. 6 – керування водієм транспортним засобом, не зареєстрованим або не перереєстрованим в установленому порядку, його експлуатація без номерного знака або з номерним знаком, що не належить цьому засобу чи не відповідає вимогам стандартів, або з номерним знаком, закріпленим у не встановленому для цього місці, закритим іншими предметами, у тому числі з нанесенням покриття або застосуванням матеріалів, що перешкоджають чи ускладнюють його ідентифікацію, чи забрудненим, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака з відстані двадцяти метрів, перевернутим чи неосвітленим;
  ч. 7 – Повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті.
 • ст. 122:
  ч. 3 – порушення правил зупинки, стоянки, що створюють перешкоди дорожньому руху або загрозу безпеці руху.
 • ст. 122-5:
  ч. 1 – порушення вимог законодавства щодо встановлення і використання на транспортному засобі спеціальних світлових або звукових сигнальних пристроїв.
 • ст. 124:
  ч. 1 – порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
 • ст. 126:
  ч. 1 – керування транспортним засобом особою, яка не має при собі або не пред'явила для перевірки посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційного документа на транспортний засіб, а також поліса (договору) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (страхового сертифіката "Зелена картка");
  ч. 2 – керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом;
  ч. 3 – керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами.
 • ст. 130:
  ч. 1 – керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  ч. 2 – повторне протягом року вчинення будь-якого з порушень, передбачених частиною першою цієї статті;
  ч. 3 – дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалась адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
 • ст. 132-1:
  ч. 1 – порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами.
 • ст. 206-1:
  ч. 1 – перевезення водіями іноземців та осіб без громадянства на порушення встановлених правил перебування іноземців та осіб без громадянства в Україні і транзитного проїзду їх через територію України, якщо ці дії безпосередньо не пов'язані із незаконним перетинанням осіб через державний кордон України.
Частиною 2 пункту 2 Порядку тимчасового затримання і зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках також передбачено тимчасове затримання транспортного засобу у разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до статті 40 (оголошення розшуку) Закону України «Про виконавче провадження».
 
У статті 40 (оголошення розшуку) Закону України «Про виконавче провадження» зазначено:
 • ч. 1 – у разі необхідності розшуку транспортного засобу боржника державний виконавець виносить постанову про такий розшук, яка є обов'язковою для виконання органами Національної поліції;
 • ч. 2 – розшук боржника – фізичної особи, дитини, розшук транспортних   засобів  боржника  здійснюють  органи  Національної поліції. Розшук оголошується відповідно за місцем виконання рішення або за останнім відомим місцем  проживання,  перебування,  місцезнаходженням  боржника  чи місцезнаходженням його майна,  або  за місцем проживання (місцезнаходженням) стягувача.

Пунктом 12 Порядку тимчасового затримання і зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках передбачено, що повернення тимчасово затриманого транспортного засобу, який зберігається на спеціальному майданчику чи стоянці, здійснюється за письмовим зверненням його водія, власника (співвласника) за умови оплати ним витрат, пов'язаних з транспортуванням та зберіганням такого транспортного засобу, та пред'явлення відповідної постанови у справі про адміністративне правопорушення або протоколу про адміністративне правопорушення у разі їх складення.

У пункті 13 Порядку тимчасового затримання і зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках зазначено, що за транспортування і зберігання транспортного засобу на спеціальному майданчику чи стоянці справляється плата у встановленому спільним наказом МВС, Мінфіну та Мінекономіки розмірі.